fbpx

Aukce nemovitostí

Aukce nemovitostí je skvělou příležitostí!

RE/MAX prodal elektronickou aukcí již stovky nemovitostí. Mezi základní výhody prodeje nemovitosti formou elektronické aukce patří zejména flexibilita a vyšší dosažená prodejní cena. Jaké výhody tento systém přináší prodávajícímu? 

Realitní trh stále vykazuje výrazně vyšší poptávku po určitém typu nemovitostí než je nabídka. To vede k tomu, že na jedinou nemovitost se ozve klidně i několik desítek potenciálních kupců. Prodat prvnímu, kdo se makléři ozval a kdo přišel na prohlídku, by bylo ale poškození prodávajícího. Proto RE/MAX už tři roky pracuje s vlastním systémem elektronické aukce. 

Proč spolupracovat s RE/MAX a prodávat nemovitost pomocí našeho systému elektronické aukce:

NEJVYŠŠÍ MOŽNÁ CENA PRO PRODÁVAJÍCÍHO – systémem aukce se nám daří zásadně zvyšovat tržní cenu. (pokud máte zájem o konkrétní případ, neváhejte se ozvat)

TRANSPARENTNOST –  vše se koná dle jasných a závazných pravidel. 

BEZ STAROSTÍ PRODÁVAJÍCÍHO – veškerý servis a aukce je v rukou vašeho makléře. Prodávající nemusí dělat žádné speciální úkony jen čeká na výsledek. 

Elektronické aukce značně rozšířily možnosti úspěšného prodeje nemovitostí. Prodejce získává efektivní, rychlý a bezpečný prodej nemovitosti s jedinečnou možností získání co nejvyšší možné prodejní ceny. „Aukce používáme v případech, kdy o koupi nemovitosti jeví zájem více potenciálních kupců současně. Všichni dostanou možnost přijít na prohlídku v předem stanovené dny, kde zároveň dostanou informace o tom, jak aukce probíhá a jaké jsou její podmínky. Současně tímto způsobem dosahujeme vyšších cen než se dosahuje v přímém prodeji na volném trhu,“ vysvětluje Petr z kanceláře RE/MAX Delta. Úryvek z videa naší realitní série.

Transparentní podmínky

Přesně stanovené termíny prohlídek jsou důležité jak pro kupující, tak prodávající. Na nemovitost se přijde podívat i několik desítek lidí. Forma klasických prohlídek by znamenala velkou časovou zátěž jak pro prodávajícího, tak i makléře. Tímto způsobem je vše jednodušší a zároveň transparentní. Další výhodou je, že při elektronických aukcích nemusí a nejsou zájemci o nemovitost přítomni osobně. Aukce probíhá elektronickou cestou, která je pohodlná pro všechny zúčastněné. To samozřejmě nejsou jediné výhody tohoto způsobu prodeje nemovitosti. Ta totiž nemusí být vydražena jen za nejvyšší kupní cenu, ale roli mohou hrát i další podmínky, jako je termín zaplacení kupní ceny, platba hotově či hypotečním úvěrem, doba vystěhování a podobně. 

Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak prodáváme Vaši nemovitost a jaké všechny kroky jsme připraveni pro Vás udělat, budu rád, pokud se mi ozvete.  

Váš „realiťák“ Petr

RE/MAX Delta

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů