fbpx

Je lepší si prodat svoji nemovitost sám, nebo přes realitku? díl 1.

Otázka, kterou si položí snad každý, kdo chce prodávat, nebo, prodat svou nemovitost. 

Co je vlastně prodej nemovitosti?

Podle právníků patří prodej nemovitosti ke komplikovaným právním procesům a pokud nemáte s prodejem nemovitostí zkušenosti, doporučují ho svěřit zkušenému realitnímu makléři. Mluví z nich samozřejmě zkušenost, kdy museli v mnoho případech řešit spory mezi kupujícím a prodávajícím, které většinou zavinila neznalost jedné či druhé strany. Neznalost, která neomlouvá.

Podle různých serverů, které doporučují prodej bez realitních makléřů, je prodej nemovitosti snadná a jednoduchá záležitost, kterou zvládne každý a nemusíte za ni platit ty nehorázné sumy realitním makléřům. 

Dnes jsem hledal článek, který bych mohl sdílet na svém profilu na fb a vlastně kvůli tomu jsem se rozhodl napsat toto zamyšlení

Našel jsem jeden článek, který v pěti důvodech shrnul, proč je lepší spolehnout se sám na sebe a nesvěřit prodej realitce. Posuďte sami, jestli to tak opravdu je.

První důvod dle výše zmíněného článku: „PŘEHNANÁ SELEKCE ZÁJEMCŮ“

„Často se stává, že prodávající nevyřazuje zájemce o nemovitost tak, jako to dělá realitní kancelář, která tímto krokem zavírá obchodu dveře. Jednoduše řečeno, tak dlouho vybírá, až přebere“ 

Výběr zájemců, je alfou a omegou úspěšného prodeje. Odpovědnost za výběr klienta, za vás přebírá realitní makléř, ale konečné slovo máte vždy vy, jako majitel nemovitosti. Makléř o klientovi zjistí co nejvíce informací z veřejně dostupných zdrojů. Zjistí jeho finanční možnosti a podobně. Vám už předkládá jen prověřené zájemce, vhodné pro koupi vaší nemovitosti. Řekněme si zcela upřímně, kdo z vás by se chtěl probírat různými rejstříky neplatičů, popřípadě se poptávat třeba v zaměstnání na zájemce o koupi, či pronájem vaší nemovitosti. A odmítnout nevhodného klienta není taky úplně jednoduchá věc. 

Z toho mi vychází, že je lepší odmítnout jednoho potenciálního klienta, u kterého je sebemenší pochybnost o jeho vhodnosti a tzv. zavřít s ním obchodu dveře, než pronajmout, nebo prodat nemovitost klientovi, který bude problémový. 

Tolik k důvodu č.1. K ostatním důvodům se vrátím v následujících dnech.

V příštím článku se zaměříme na stanovení ceny nemovitosti. Pokud chcete znát tržní cenu vaší nemovitosti zdarma klikněte zde.

a ještě něco pro pobavení zde.

Petr

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů